top of page
Search
  • Writer's pictureמבצר הבריחה | Escapegroup

מגדל צדק: הווה מרגש, עתיד מסעיר

בין אם הגעתם לגן לאומי מגדל צדק ליום כיף, פעילות גיבוש, חגיגת יום הולדת או "סתם" טיול במרכז – תופתעו לגלות עד כמה מדובר במרחב עשיר באטרקציות. בעתיד צפויות להיפתח כאן אטרקציות נוספות, ובימים אלו נחנך במקום חדר בריחה בטבע.


כל מי שמבקר כאן נוכח מיד לדעת כי לב-ליבו של גן לאומי מגדל צדק הוא מצודה ענקית, עוצרת נשימה. זוהי "מצודת צדק", והיא מוקפת בשבילי טיול נהדרים – המיועדים להולכי רגל ורוכבי אופניים.

שבילים אלו לוקחים את מבקרי גן לאומי מגדל צדק אל שרידי מחצבות האבן שפעלו באזור במשך מאות שנים, אל תצפיות נוף היקפיות וגם אל פנינים בדמות ערכי טבע ומורשת. במילים פשוטות: גן לאומי מגדל צדק מהווה ריאה ירוקה חדשה, מלהיבה ובעיקר – גדושה בחוויות.

ככזה, הוא מהווה כר פורה לימי כיף, פעילות גיבוש לחברות, קבוצות ומשפחות המגיעות לכאן לטייל, לחגוג יום הולדת ושאר אירועים משפחתיים כגון בר מצווה, בת מצווה ועוד. וכמובן, גם למטיילים שמחפשים אחר מרחב חדש וגדוש בקסם, באזור המרכז והשרון.


המצודה: הלב הפועם של מגדל צדק


גן לאומי מגדל צדק נראה היום שונה מאוד ממה שהתרחש כאן בעשורים האחרונים: היה זה אתר מוזנח, שעברו אמנם מפואר ושוקק חיים – מיישוב יהודי קדום דרך מצודה צלבנית מרשימה ועד אחוזת שייח אדירה - אך מאז שנות ה-70 של המאה שעברה ננטשו מחבצות האבן שפעלו כאן, ומגדל צדק הפך לאתר פסולת.

אך הכל השתנה בחודש מרץ 2021, בעת שגן לאומי מגדל צדק נפתח לקהל, לאחר מספר שנים של עבודות שיקום, פיתוח ושימור נרחבות. כיום, מגדל צדק מציע למבקריו מרחבים ירוקים מטופחים, שבילים טיול באורך כולל של כ-12 ק"מ (בהם מסלולים בעלי שמות שמבטיחים – וגם מקיימים: "דרך המצודה", "דרך האבן", "שביל בריכת החורף", "טיילת מגדל צדק" ועוד).

וישנה כמובן המצודה של מגדל צדק, שמהווה את ליבו הפועם של הגן הלאומי. שיטוט במרחביה מזכיר את ימי העבר, בהם אבירים פעלו כאן, לצד "דרך הים" ההיסטורית. לכן, אין זה מפליא לגלות כי בדומה למה שנעשה באתרים כגון מבצר יחיעם שבגליל המערבי, גם במצודה של גן לאומי מגדל צדק נחנך חדר בריחה בטבע – משחק בריחה מרגש ומאתגר המיועד ליום כיף, ימי גיבוש, ימי פעילות לחברות וארגונים, חגיגות יום הולדת לכל המשפחה, בר מצווה ובת מצווה ועוד.


מגדל מצדק מציג: חדר בריחה בטבע


אז מה מצפה לכם במשחק חדר הבריחה של מצודת מגדל צדק? כאן תמצאו את עצמכם בליבה של מצודה צלבנית מסתורית, הניצבת גבוה מעל הנוף וחולשת על דרכים קדומות ששימשו כובשים, סוחרים וחוקרים במרוצת ההיסטוריה. התפאורה הנהדרת היא הרקע להרפתקה בלתי נשכחת: בעודכם חוקרים את המצודה האפלולית, אתם מקבלים שיחה מהשליט הקדום של האזור. הוא מספר לכם שמשרתיו רצחו אותו, וכעת רוחו הזועמת מרחפת לצדכם, מנסה למנוע את בריחתכם מהמבצר.

כעת, עליכם לפתור חידות מאתגרות, לשתף פעולה עם חבריכם ולהיות הכי יצירתיים שאתם יכולים. סרטונים מושקעים, מוזיקה סוחפת, אפקטים מיוחדים וקטעי שמע גדושי אווירה, ישלימו את החוויה המסעירה, שתהפוך את הביקור בגן לאומי מגדל צדק לבלתי נשכח.


ממוזיאון ועד פארק אתגרי: העתיד של מגדל צדק


ולמרות הפיתוח המאסיבי לו שזכה גן לאומי מגדל צדק, זהו רק השלב הראשון ויש עוד למה לצפות. למעשה, מגדל צדק מצוי בעיצומה של תנופת פיתוח מתמשכת, ובעתיד צפויים להיחנך שבילי טיול נוספים, מצפורי נוף מעוצבים, מתחמי ביקור שעדיין סגורים לקהל וגם הקומה השנייה של מצודת מגדל צדק.

בנוסף, מגדל צדק יאכלס גם מוזיאון פתוח שיספר באופן ייחודי את קורותיו של המקום, עם דגש על עולם חציבת האבן, ששימש ענף תעשייה מרכזי במשך מאות שנים.

גן לאומי מגדל צדק אף יזכה בעתיד הלא רחוק בבית קפה-מסעדה וגם בתיאטרון, שיוקם באחת המחצבות שננטשו, ובו אלפי מושבים. תיאטרון זה יציע למבקרי מגדל צדק מופעים שונים תחת כיפת השמים. ולקינוח – במגדל צדק מוכן להיבנות פארק אתגרי, שמיועד לכל המשפחה – וגם לימי כיף, חגיגות ואירועים לכל המשפחה, וכמובן, פעילויות גיבוש לחברות וארגונים. יש למה לצפות!


הגעה לגן לאומי מגדל צדק: מדרום-מזרח לראש העין. הגיעה מכביש מספר 444.

בווייז: "גן לאומי מגדל צדק". הכניסה בתשלום.
Comments